``````````
____________________________________________________________________________________________


Wiadukt przy dworcu Kaliskim

12 lis 2011 | |

1910&2011

(najedź kursorem na obrazek, by zobaczyć zdjęcie współczesne
/roll your cursor over the old picture to see the present-day photo) 

6 komentarze:

Dorota pisze...

Witam, świetny pomysł, cudowne zdjęcia - zamiennie - stare/nowe ;))

Pozdrawiam
D.

Anonimowy pisze...

Faktycznie Kaliska w budowie. Nawet torów tramwajowych jeszcze nie ma co szły na wprost z ul. Kopernika, wtedy jeszcze pewnie Milscha.
Apropo Willi Milscha mają ciekawą galerię zdjęć ;)

http://www.umilscha.pl/page7.php

http://www.umilscha.pl/page4.php

Anonimowy pisze...

Blog śledzę od dawna. Fantastyczny pomysł. Ale na tym zdjęciu jest drobna nieścisłość. Na starej fotce na pierwszym planie jest wiadukt po stronie zachodniej dworca a w tle wiadukt wschodni. Po obu kursowały pociągi. Na nowym zdjęciu widać nie ukończony do dziś wiadukt wschodni (pociągi po nim nie jeżdżą) a w tle estakadę, która powstała w końcu lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

stefbra pisze...

Dziękuję za odwiedziny i komentarze.
@2.Anonimowy: Moim zdaniem jednak refotografia jest prawidłowa. Po pierwsze już w samym komentarzu jest nieścisłość - w tle nie ma estakady, jest ona za moimi plecami.
Proszę zwrócić uwagę na cienie - nie jest możlwie, aby tak padały w tym miejscu - słońce od północnej strony w Łodzi bywa, ale jedynie latem, o zachodzie słońca, musiałyby być one zatem o wiele dłuższe. Warto także zwróćić uwagę na jeszcze dwie rzeczy: a) zachowano do dziś resztki starego wiaduktu wschodniego, co dobrze widać na zdjęciu; b) na starej fotografii wyraźnie widać las za dalszym (zachodnim) wiaduktem. Las ów widoczny jest na mapie z 1910 r. (do podejrzenia na http://www.mapa.lodz.pl/historyczna/), podczas, gdy od strony miasta takowego wtedy już nie było.

Ale oczywiście zapraszam do dyskusji, jeśli inni czytelnicy przekonają mnie, że jest błąd, to postaram się poprawić :) pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Mea culpa! Fakt,to ja się sypnąłem. Ale zauważyłem swoją pomyłkę już po wysłaniu komentarza. Zdjęcie jest poprawne a cały blog to mistrzostwo.Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia.

Anonimowy pisze...

Genialne pomysł, gratuluję. Komentarz jaki nasunął mi się gdy tylko zobaczyłem tą refotografię - wolał bym żeby to miejsce wyglądało tak jak kiedyś, a nie tak jak się przedstawia dziś...

Zobacz starsze posty / be sure to check older posts


Blog powstał w 2009 r. jako kontynuacja "Łódzkiego Fotospacerownika w czasie i przestrzeni" autorstwa Stefana Brajtera.

Jeśli masz ciekawe stare zdjęcia Łodzi przedstawiające miejsca, które warto zrefotografować - pisz na refotografielodz@gmail.com .